Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Wielu właścicieli domów poleca pompy ciepła, które zastosowali w swoich domach. Ale czym jest właściwie pompa ciepła? Jest to urządzenie grzewcze, które ogrzewa nasze domy, wykorzystując energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, czyli ze środowiska. Wytwarza ciepło z wody, powietrza lub gruntu. Pobiera tylko niewielką ilość energii elektrycznej potrzebną do transportu owego ciepła.

Rodzaje pomp

Pompy ciepła dzielimy ze względu na źródło cieplne na:

  • gruntowe, czyli te, które pobierają ciepło z ziemi,
    powietrzne, czyli te, które pobierają ciepło z powietrza,
  • wodne,
    pompy ciepła powietrze-woda, których zadaniem jest podgrzewanie wody użytkowej.

Koszt pomp ciepła

pompa ciepła cenaJest to ciekawe rozwiązanie dla naszych domów, pozwalające zaoszczędzić nam pieniądze. Ale ile musimy najpierw zainwestować? Cena pompy ciepła waha się w zależności od wielkości naszej nieruchomości i rodzaju wybranego urządzenia. Do kosztu zakupu należy doliczyć także koszt montażu. Powietrzna pompa ciepła dla domu o powierzchni 150 m2  kosztuje około 35.000 – 40.000 zł. Jest to dość duży koszt, ale warto zaznaczyć, że urządzenia są tanie w eksploatacji, czyli nie potrzebują dużych nakładów finansowych podczas działania.

Mimo że cena pompy ciepła jest dość wysoka, to pozwala nam ona zaoszczędzić na ogrzaniu naszego budynku i w dłuższej perspektywie koszt instalacji nam się zwraca. Pompy nie generują szkodliwych substancji ani odpadów, jest to więc metoda pozyskiwania ciepła dobra dla środowiska. Urządzenia te odznaczają się długą żywotnością i dość rzadko dochodzi w nich do awarii. Dodatkowo są stosunkowo proste w obsłudze, wręcz intuicyjne. Do plusów takiej pompy zaliczyć można także to iż nie zajmuje zbyt dużo miejsca, jest znacznie mniejsza od klasycznego pieca. Jedyną wadą jest to, iż w okresie zimowym pompy mają mniejszą wydajność, a przez to czasami bywa konieczne zastosowanie dodatkowego ogrzewania. Jednak w ogólnym rozrachunku opłacalności pompy ciepła wypadają bardzo korzystnie.

Cena pompy ciepła w Szczecinie

Jeśli szukasz wysokiej jakości pompy ciepła w Szczecinie to poznaj ofertę firmy Sander! Zapytaj o darmową wycenę urządzenia i montażu.