Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe, ciepłą podłoga, delikatne parujące ciepło z zazwyczaj zimnych i nieprzyjemnych płytek, coś co każdy z nas bardzo chętnie chciałby mieć na własność, czyż nie? Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii instalacji powierzchniowych, instalacja podłogowa stała się niemal codziennością przy tworzeniu nowych budynków mieszkalnych. Różne typy instalacji podłogowych umożliwiają dopasowanie do niemal wszystkich rodzajów budynków, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę ograniczenia z jakimi często musimy się spotykać.

instalacja podłogowa szczecin
instalacja podłogowa szczecin

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Jeszcze do niedawna, jeśli interesowała nas instalacja podłogowa, ale jednocześnie chcieliśmy mieć w domu drewniany strop, mogliśmy skorzystać tylko z podłogówki w obrębie parteru. Ogrzewanie podłogowe wodne na drewnianym stropie było nie do przejścia, z uwagi na ciężar wylewki jastrychowej. Obecnie możemy skorzystać z suchej zabudowy, a drewniane legary znacznie zmniejszają ciężar całej instalacji. Dzięki suchej zabudowie położenie ogrzewania wodnego stało się możliwe także w budynkach starego typu, w których zazwyczaj jest obniżona nośność stropów.

Jaką podłogówkę wybrać?

To jakie ogrzewanie podłogowe wybrać jest w dużej mierze wypadkową naszych potrzeb oraz możliwości technicznych budynku mieszkalnego. Rodzaje ogrzewania podłogowego umożliwiają bardzo szeroki dobór dodatkowych czynników do dopasowania. Przykładowo ogrzewanie podłogowe wodne pozwala na podpięcie zarówno kotła na paliwo stałe, jak i pieca gazowego czy pompy ciepła. Daje nam to bardzo szerokie pole do manewru dobierając takie założenia, które będą dla nas najwygodniejsze. Jeśli interesuje nas przede wszystkim nasz komfort jako użytkownika, wybierzemy podłogówkę elektryczną bądź wodną ale z piecem gazowym. Jeśli z kolei chcemy oszczędności, to wykorzystamy podłogówkę wodną podłączoną do pieca na węgiel lub drewno.

Instalacja podłogowa Szczecin

Ogrzewanie podłogowe to obecnie jeden z najpopularniejszych systemów grzewczych. Trudno się temu dziwić, gdyż jest on niezwykle komfortowy, a dodatkowo pozwala na znaczne oszczędności. Jeśli planujesz instalację podłogówki w swoim domu, to skontaktuj się z nami! Wykonamy dla Ciebie bezpłatną wycenę systemu ogrzewania podłogowego, a ty samodzielnie podejmiesz decyzję o instalacji!