Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Od jakiegoś czasu na naszym rynku pojawia się coraz więcej kotłów kondensacyjnych. Trafiają one do naszych mieszkań i domów bo są polecane przez instalatorów jako piece energooszczędne i bezobsługowe dla użytkowników. W ich ofercie można dowolnie przebierać. Dominują tu m.in takie marki jak Viessman, Stiebel Eltron, Buderus, Junkers Czy Beretta.

Jaki kocioł kondensacyjny wybrać
Jaki kocioł kondensacyjny wybrać?

Kotły kondensacyjne są jedną z możliwości pozwalających na nowoczesne ogrzewanie budynku mieszkalnego. Oprócz gazowych kotłów kondensacyjnych na rynku swobodnie funkcjonują również takie źródła ciepła, jak pompy ciepła różnego typu. Obie te możliwości można dopasować do inteligentnych systemów ogrzewania płaszczyznowego w postaci podłogówki. Jeśli jesteś zainteresowany montażem jednej z tych opcji, skontaktuj się z nami. Posiadamy ciekawą ofertę w tym zakresie, również dla tych klientów, którym najbardziej zależy na ekonomii i ekologii jako idea nowoczesnych, inteligentnych budynków.

Wydają się one odpowiednie ponieważ:

  • pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji,
  • emitują znacznie mniej substancji szkodliwych.

Argumenty przemawiające za instalacją kotłów kondensacyjnych:

  • można je zamontować w dowolnym miejscu poza kotłownią (np. w kuchni) co pozwala łatwiej zagospodarować miejsce w domu i nie wymaga to osobnego miejsca na kotłownię. W taki oto sposób stajemy się posiadaczami domu bez kotłowni!
  • kotły kondensacyjne idealnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Tym sposobem poprawiamy komfort w domu i wprowadzamy estetyczne ogrzewanie – dom bez grzejników!
  • kotły kondensacyjne można zarówno powiesić na ścianie jak i postawić. Wszystko uzależnione jest od tego czy wyposażamy go w zasobnik wody 2 w 1.
  • jest kotłem nowoczesnym obsługującym i współpracującym nie tylko ze stacjami pogodowymi ale również z kolektorami słonecznymi
  • kotły kondensacyjne pracują znacznie sprawniej od pozostałych kotłów! Wykorzystują one nie tylko ciepło podczas spalania gazu ale również to które jest zawarte w spalinach.
  • w swojej pracy kotły kondensacyjne wykorzystują zamkniętą komorę spalania co czyni je znacznie bezpieczniejszymi od innych kotłów na rynku. Zamknięta komora spalania sprowadza do zera wydostawanie się spalin do pomieszczenia w wyniku odwrotnego ciągu spalinowego.

Dodając że są kotłami estetycznymi i wszechstronnymi i bezpiecznymi, z całą stanowczością można je uwzględniać w realizacji inwestycji jaką jest nasz dom. Zapraszamy do kontaktu w celu nabycia wybranego źródła ciepła. Polecamy również zapoznanie się z innymi artykułami, jakie zamieszczamy na naszej stronie, w tym – o zaletach ogrzewania podłogowego, a także o instalacji odkurzacza centralnego.

Chcesz zakupić kocioł kondensacyjny, a nie wiesz jaki?

Skontaktuj się z nami, a pomożemy w doborze odpowiedniego rodzaju ogrzewania. Nie tylko kotła, ale również instalacji w reszcie pomieszczeń w domu czy mieszkaniu.