Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie domu jest kosztowne i zazwyczaj stanowi około 30% rachunków za media. Niezależnie od tego, jest to konieczność, bez której nie możesz się obejść, zwłaszcza jeśli mieszkasz w stosunkowo zimnym środowisku. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to upewnić się, że masz odpowiedni sprzęt, który jest dobrze utrzymany i zmodernizowany, aby spełnić obecne standardy. Dużą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła. Jest to nie tylko rozwiązanie dobrze uzupełniające się, ale także generujące wiele oszczędności.

Jakie ogrzewanie podłogowe do pompy ciepła?

pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to scentralizowany system ogrzewania domu służący do kontrolowania klimatu w pomieszczeniu poprzez elektryczne lub hydrauliczne systemy grzewcze umieszczone pod podłogą. Systemy ogrzewania podłogowego to inteligentniejszy i czystszy sposób ogrzewania domów. System jest bardziej wydajny i oszczędza energię, bezpośrednio przesyłając ją do domu poprzez przewodzenie, konwekcję lub promieniowanie. Ten system ogrzewania delikatnie ogrzewa ludzi i przedmioty w pomieszczeniu od podstaw, umożliwiając obiektom zatrzymanie ciepła przez dłuższy czas w porównaniu z innymi systemami grzewczymi. Jak wspomniano, ogrzewanie podłogowe można osiągnąć za pomocą środków elektrycznych lub hydraulicznych.

Pompy ciepła są wydajną alternatywą dla klimatyzatorów i pieców niezależnie od klimatu. Podobnie jak lodówka, wykorzystują energię elektryczną do przenoszenia ciepła z chłodnych pomieszczeń do cieplejszych, dzięki czemu chłodniejsze pomieszczenia są chłodniejsze, a ciepłe cieplejsze. Na przykład przenoszą więcej ciepła z zimna na zewnątrz do domu, dzięki czemu jest cieplejszy (w zimnych porach roku) i odwrotnie w cieplejszych porach roku. Fakt, że przenoszą (zamiast wytwarzać ciepło), czyni je bardziej wydajnymi w zapewnianiu komfortowych temperatur w domu. Połączenie pomp ciepła z ogrzewaniem podłogowym może sprawić, że Twój dom będzie w ponad 300% wydajny i zapewni bardziej ekologiczną alternatywę dla wyzwań związanych z ogrzewaniem domu.

Wycena pompy ciepła i podłogówki – Szczecin

Otrzymaj darmową wycenę ogrzewania podłogowego i pompy ciepła – poznaj ofertę firmy Sander.