Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe to świetny sposób na utrzymanie zdrowego i przyjaznego dla organizmu człowieka komfortu cieplnego w pomieszczeniach mieszkalnych. Zalety ogrzewania podłogowego są dość szeroko znane i nikomu nie trzeba przedstawiać wygody jaką prezentuje ciepła podłoga. Mimo wielu korzyści zdrowotnych, estetycznych czy ekonomicznych związanych z wieloletnią eksploatacją, nadal sporo inwestorów nie decyduje się na założenie podłogówki wcale, lub ogranicza ją do dwóch- trzech pomieszczeń. Dlaczego tak się dzieje i jaki jest prawdziwy koszt ogrzewania podłogowego?

koszt ogrzewania podłogowego
koszt ogrzewania podłogowego

Koszt ogrzewania podłogowego

Ograniczeniami w zakładaniu ogrzewania podłogowego w wielu nowopowstających budynkach są wysokie koszty zakupu oraz montażu ogrzewania. Koszt ogrzewania podłogowego jest wyższy niż założenia tradycyjnych grzejników, a to właśnie te sumy są istotniejsze, niż ewentualne późniejsze zyski na mniejszych opłatach eksploatacyjnych.

Jaki jest więc średni koszt ogrzewania podłogowego? Bo to, że ceny mogą się nawet bardzo znacząco różnić w zależności od danego regionu czy stopnia skomplikowania układu, wiemy z całą pewnością. Średnie ceny dla Polski wahają się w granicach od 110 zł do 120 zł za m2, przy czym cena ta nie uwzględnia dodatkowych kosztów wykonania wylewki. Musimy także wziąć pod uwagę, że kwota w tych granicach zakłada skorzystanie z materiałów ze średniej półki cenowej oraz z usług niedrogiego wykonawcy.

Od czego zależy cena podłogówki

Dwa najważniejsze elementy wpływające na koszt podłogówki to cena materiałów oraz koszty robocizny. Cena ogrzewania podłogowego związana z materiałami nie będzie podlegała dodatkowym wahaniom związanym z rejonem, w którym zamierzamy przeprowadzić prace. Dlatego też wysokość cen materiałów będzie zależała od ich jakości. Z kolei cena podłogówki związana z wykonawcami będzie już podlegała znaczącym wahaniom i rejonizacji. Najwięcej za odpowiedniego fachowca zapłacimy w dużym mieście, najmniej na wsi. Najbardziej uśrednione dla całej Polski ceny robocizny będą funkcjonowały w mniejszych miastach na przedmieściach dużych aglomeracji.

Skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę podłogówki! Nie zwlekaj i napisz do nas już teraz!