Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Montaż ogrzewania podłogowego to rozwiązanie przede wszystkim niezwykle ekonomiczne i pożądane z punktu widzenia finansów każdego domowego budżetu. Wykorzystanie zjawiska konwekcji i bezwładności cieplnej sprawia, iż raz pobratana energia, zostaje przełożona na ciepło, które bardzo długo może być uwalniane do powierza w pomieszczeniach służąc jego ogrzaniu. Ta zaleta ekonomiczna może być jednak jednocześnie wadą, gdyż montaż podłogówki sprawia, iż pomieszczenia długo się nagrzewają i długo ulegają wychłodzeniu. Jest to zdecydowanie ekonomiczne, ale jednocześnie mało wygodne. Jeśli wracamy zziębnięci do pustego mieszkania, czas między odpaleniem ogrzewania, a uzyskaniem rzeczywistego ciepła w pomieszczeniu jest długi. Jednocześnie jednak owo ciepło jest w podłogówce rozkładane dużo bardziej racjonalnie.

montaż ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego

Instalacja podłogówki sprawia, że komfort cieplny człowieka jest zaspokajany w najlepszy sposób. Aby uzyskać komfortowe warunki cieplne niezbędne jest ogrzanie najpierw, i najmocniej- stóp i dolnych partii ciała, a najpóźniej i najmniej intensywnie głowy. W przypadku tradycyjnych kaloryferów, intensywne zachodzenie zjawiska konwekcji czyli unoszenia się ciepła do góry, najpierw ogrzewa się górne partie ciała człowieka.

Inne zalety które daje montaż ogrzewania podłogowego to zniwelowanie możliwości rozwijania się bakterii, grzybów i pleśni na podłogach, ograniczenie unoszenia się roztoczy i kurzu do powietrza, utrzymywanie odpowiedniego stopnia wilgotności oraz co dla wielu bardzo ważne- zachowanie wysokiej estetyki pomieszczeń- poprzez wyeliminowanie mało estetycznych lub blokujących możliwości dekoracyjne pomieszczeń, grzejników ściennych.

Instalacja podłogówki

Jak jednak zamontować podłogówkę, jeśli już się na nią zdecydujemy? Nic prostszego- wystarczy dobrze dobrana ekipa, bądź własne umiejętności wykończeniowe połączone z wiedzą o tym jakie są wymagania dla sprawnie działającej instalacji. Niezbędne jest prawidłowe przygotowanie podłoża, które musi być równe, czyste i suche, poprawne ułożenie przewodów grzewczych oraz zalanie ich odpowiednio dobraną wylewką jastrychową. Ułożenie przewodów może sprawić najwięcej problemów niedoświadczonym osobom, ale w sprzedaży są już izolacje podłogowe, na których układamy przewody, wyposażone w siatkę, ułatwiająca równe rozłożenie rur.

Montaż ogrzewania podłogowego

Jeśli mimo prostoty instalacji, nie chcemy bądź nie potrafimy jest przeprowadzić, istotne będzie to komu zlecić montaż podłogówki. Należy wybiec ekipy, w których przynajmniej kilka osób będzie miało doświadczenie w montażu tego typu instalacji. Dobrze przeprowadzony montaż może być wykonany w oparciu o amatorów, ale tylko pod kierownictwem profesjonalistów. Jeśli rozważasz montaż ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami! Nasi ekspercie przygotują dla ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę, która pomoże Ci w podjęciu decyzji! Nie zwlekaj!