Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe stanowi dobry przykład akumulacyjnego systemu grzewczego pracującego na niskich temperaturach. Głównym elementem, który rozprowadza ciepło są rury grzewcze umieszczone bezpośrednio w elastycznej wylewce podłogowej. Poniżej warstwy wylewki i zatopionych w niech rur, znajduje się izolacja cieplna i przeciwwilgociowa, zaś na samym wierzchu położona jest finalna warstwa podłogi, płytki ceramiczne, kamienne czy specjalny typ paneli podłogowych.

Podłogówka wodna i elektryczna

Ogrzewanie podłogowe to zasadniczo dwa podstawowe typy instalacji: wodna oraz elektryczna. Przy instalacji elektrycznej mamy do czynienia z matami grzewczymi, współpracującymi jedynie zasilaniem energią elektryczną. Z kolei w przypadku instalacji wodnej można rozwarć podpięcie systemu zarówno do kotła opalanego drewnem, gazem czy nawet do pompy ciepła.

Ogrzewanie podłogowe na gaz

ogrzewanie podłogowe na gaz
ogrzewanie podłogowe na gaz

Ogrzewanie podłogowe na gaz ma wielu zwolenników, głównie przez wzgląd na wysoki komfort użytkowania. Osoba obsługująca piec gazowy, tak naprawdę, po ustawieniu kotła, inne czynności może ograniczyć do kontroli wszystkich urządzeń raz do roku. Kotły gazowe są mało awaryjne i cechują się wysoka estetyką. Można bez problemu zamontować je w pomieszczeniach mieszkalnych, rezygnując z wydzielania osobnego pomieszczenia na kotłownie. Nie ma także potrzeby, jeśli wybieramy ogrzewanie podłogowe gazem, posiadania dużej działki, na której zlokalizowalibyśmy miejsce do składowania surowca. Wyjątkiem jest sytuacja, w której nie dysponujemy przyłączem gazowym lub możliwością jego wykonania. Wtedy duża działka jest niezbędna do postawienia zbiornika na gaz ciekły.

Koszt podłogówki na gaz

Tutaj też pojawia się kwestia ceny. Ogrzewanie podłogowe na gaz jest bowiem stosunkowo drogim sposobem na ogrzanie budynku. Ceny gazu nie są niskie, a ponadto uzależnione są w ogromnym stopniu od polityki. Polska większość swojego zapotrzebowania na gaz pokrywa ze źródeł nie krajowych, co uzależnia ceny gazu od ustaleń zewnętrznych rządów, gdyż tylko w niewielkim stopniu cenę regulują warunki ekonomiczne. Gaz, podobnie jak ropa należy do surowców strategicznych i zarówno jego wydobycie, jak i sprzedaż jest poddawane, często ogromnym wahaniom.

Darmowa wycena podłogówki Szczecin

Jeśli chcesz zainstalować ogrzewanie podłogowe w swoim domu lub mieszkaniu to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę, która pomoże Ci podjąć decyzję! Nie zwlekaj!