Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Najlepszy piec elektryczny do podłogówki to piec niskotemperaturowy. Odznacza się wysoką efektywnością pracy przy niskiej temperaturze wody.

piec elektryczny do podłogówki
piec elektryczny do podłogówki

Piec elektryczny CO ma wiele zalet. Jest wygodny w użytkowaniu, nie produkuje spalin i nie potrzebuje komina. Jego cena jest niższa niż innych kotłów. Nie potrzebuje także wiele miejsca – można zawiesić go na ścianie lub postawić. Wygląda estetycznie i nie brudzi. Pozwala też na zaoszczędzenie czasu, gdyż jego obsługa ogranicza się do ustawienia i włączenia urządzenia. Piec elektryczny do ogrzewania domu jest zatem wygodny, ekologiczny i tani. Do tego dochodzi komfort użytkowania i bezpieczeństwo – nie można się zaczadzić, sparzyć, a wysokość temperatury i czas grzania można łatwo ustawić. Piec elektryczny centralnego ogrzewania to małe urządzenie, które może współpracować z zasobnikiem c.w.u., co umożliwia także podgrzewanie wody. Piec elektryczny dwufunkcyjny, w odróżnieniu od jednofunkcyjnego, posiada zasobnik wody.

Ilość grzałek wpływa na moc kotła. Grzałki włączają się kolejno. Urządzenie może posiadać także programator czasowy. Przy niewielkiej mocy kotła wystarczy zasilanie jednofazowe, przy większej mocy konieczne jest posiadanie zasilania trójfazowego. Piec elektryczny akumulacyjny gromadzi ciepło i oddaje go do otoczenia.

Ogrzewanie akumulacyjne

Ogrzewacze akumulacyjne z rozładowaniem statycznym powierzchniowym oddają do otoczenia ciepło przez izolację i obudowę. Najmocniej grzeją rano, najsłabiej wieczorem, zatem w pomieszczeniu najcieplej jest przed południem. Ogrzewacze powierzchniowo-kanałowe oddają ciepło częściowo przez izolację i obudowę oraz przez konwekcję. Dzięki przesłonom znajdującym się na wlocie i wylocie powietrza, można regulować ilość oddawanego ciepła, czyli temperaturę w pomieszczeniu. Piec elektryczny do podłogówki sprawdza się w budownictwie energooszczędnym. Może też współpracować z innymi kotłami lub kominkiem.

Zobacz też: ogrzewanie podłogowe z grzejnika czy plastyfikator do betonu.