Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe jest instalacją na pierwszy rzut oka dość prostą i łatwą do montażu nawet dla kompletnych laików w kwestiach tego typu instalacji. Samodzielne wykonywanie podłogówki jest zresztą dość popularnym zabiegiem, którego bardzo często podejmują się osoby znające się trochę na budowlance i pracach wykończeniowych. W wielu przypadkach wystarcza jedynie dobry plan ogrzewania podłogowego i ewentualnie jeden fachowiec, który już wcześniej miał do czynienia z instalacjami tego typu, aby można było przeprowadzić proces montażu przy udziale własnej siły roboczej inwestora.

Plan ogrzewania podłogowego

Plan ogrzewania podłogowego to jeden z podstawowych elementów, bez których nie da się wykonać poprawnej podłogowej instalacji grzewczej samodzielnie. Aby zapewnić sobie bezawaryjne i długotrwałe funkcjonowanie systemu, konieczne jest sporządzenie odpowiedniego schematu, który będzie stanowić fundament tworzonej instalacji. Schemat ogrzewania podłogowego to podstawa, dlatego ważne jest aby był wykonany przez doświadczona osobę. Absolutnie nie powinniśmy samo sporządzać schematu, jeśli nie wiemy jak powinna wyglądać podłogówka, nawet w najdrobniejszych szczegółach.

plan ogrzewania podłogowego szczecinCo powinien zawierać prawidłowy projekt podłogówki?

Odpowiednio sporządzony projekt ogrzewania podłogowego stanowi już na wstępie prac ponad połowę sukcesu. Plan podłogówki powinien zawierać opis techniczny wraz z rysunkami, a także poszczególne wskazówki i wytyczne powiązane z wykonywaniem ogrzewania. W jego skład powinna także wchodzić lista materiałów potrzebnych do wykonania instalacji wraz z dokładnymi wymiarami, np. średnicą rur.

Dodatkowo w planie ogrzewania podłogowego powinny zostać uwzględnione prognozy np. możliwych strat cieplnych, powinien zostać rozrysowany układ obiegów grzewczych w poszczególnych pomieszczeniach wraz z uwzględnionymi elementami izolacji cieplnej i przeciwwilgociowej. Do tego konieczne jest naniesienie rozkładu szczelin oddzielających rury grzewcze od drzwi, okien czy wewnętrznych słupów.

Plan ogrzewania podłogowego Szczecin

Pełna wiedza o tym jak zaprojektować podłogówkę nie może być przyswojona z krótkiego artykułu w Internecie. Jeśli przeczytaliśmy kilka artykułów i na tej podstawie stwierdzamy, że bez problemu poradzimy sobie z montażem i sporządzeniem planu, może okazać się w trakcie prac, że byliśmy w grubym błędzie, dlatego zawsze warto jest skorzystać z pomocy fachowca. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami! Oferujemy nie tylko sprzedaż i instalację systemu, ale również darmową, niezobowiązującą wycenę!