Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Po polsku automatyka domowa ma dość mało dźwięczną nazwę, przez co do codziennego użycia przyjął się angielski termin smart home. Czym jest smart home? Dosłownie, to inteligentny dom i wszystkie jego zautomatyzowane elementy. Taka technologia pozwala na zdalne sterowanie domem i wszystkimi urządzeniami, które są podpięte do systemu. Dodatkowo, technologia smart home umożliwia komunikację między urządzeniami, aby ingerencja człowieka mogła być jak najmniejsza, a poszczególne systemy reagowały na siebie nawzajem i na stan rzeczy w pomieszczeniach (wilgoć, temperatura, ruch, itp.).

Elementy smart home

Co składa się na smart home? Wraz z postępem technologii, coraz więcej sprzętów można podłączyć pod system sterowania domem, m.in. oświetlenie, alarmy, ogrzewanie, Wifi, telefon, nawadnianie roślin, telewizję, radio, domofon, rolety i żaluzje, okna, drzwi, bramę do domu i do garażu. Wszystko to, co składa się na smart home można ulepszyć o różnego rodzaju czujniki i/lub sterowanie przez aplikację w telefonie, tablecie, komputerze, lub nawet za pomocą komunikatów głosowych albo zwykłych przycisków. Sterowanie domem możliwe jest także przez Internet, nawet gdy znajdujemy się na wakacjach na drugim końcu świata.

smart home
smart home

Dlaczego warto?

Inteligentny dom to ogromne udogodnienie, na miarę XXI wieku. To, czym jest smart home, zależy od posiadacza. Jest to nie tylko luksus, ale też wielka wygoda, a wręcz konieczność, dla osób niepełnosprawnych. Stosowanie technologii smart home ma też na celu poprawę bezpieczeństwa i ograniczenie zużywania nadmiaru energii. Na rynku dostępnych jest coraz więcej różnych pojedynczych urządzeń, które można kupić, aby zautomatyzować swój dom. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w cały zestaw, który będzie ze sobą idealnie współgrał, a także zatrudnienie specjalisty, który zamontuje wszystko tak, aby działało sprawnie. Prawidłowo wykonana i zainstalowana technologia smart home jest prosta i przyjemna w użyciu, tania w utrzymaniu i skutkująca ogromną wygodą.

Jednym z istotnych elementów smart home jest możliwość sterowania ogrzewaniem. Do tego celu doskonale nadaje się ogrzewanie podłogowe, które jest nie tylko ekonomiczne w użytkowaniu, ale również niezwykle łatwe w regulacji. Jeśli zastanawiasz się nad instalacją podłogówki w swoim domu czy mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci wykonają dla ciebie DARMOWĄ wycenę systemu!