Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Zdalne sterowanie ogrzewaniem to jeden z popularniejszych elementów systemu smart home. Inwestorzy coraz częściej wyszukują i chętniej inwestują w nowoczesne technologie, stawiające na ograniczanie strat energii oraz komfort użytkowników. Stąd też popularność systemów smart home usprawniających codzienne, rutynowe czynności.

System smart home

Jak sterować ogrzewaniem domu, wykorzystując instalacje smart home? Sercem każdego systemu inteligentnego domu jest hub. Do niego podłącza się czujniki, detektory ruchu, cały system monitoringu, gniazdka elektryczne oraz wszelkie inne, wybrane przez użytkowników bądź inwestora, systemy. Oczywiście bezpośrednio do huba możemy podpiąć zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe instalacje, co znacząco zwiększa wydajność pracy. I tu właśnie przychodzi czas na instalacje grzewczą. Oprócz możliwości podpięcia systemu oświetleniowego, elektronicznego czy kanalizacji, hub umożliwia także sterowanie ogrzewaniem.

Sterowanie ogrzewaniem przez telefon

Sterowanie ogrzewaniem przez telefon i aplikacje to spora zaleta systemów smart home, od której zazwyczaj zaczyna się przygoda wielu inwestorów z systemem inteligentnego domu. Istotny jest tutaj fakt, iż aby korzystać z systemu smart home nie jest konieczne zamontowanie od razu wszystkich, możliwych instalacji. Bez problemu można zacząć od jednego lub dwóch elementów, bądź właśnie od sterowanie ogrzewaniem.

sterowanie ogrzewaniem
sterowanie ogrzewaniem

Regulacja ogrzewania przez telefon to obecnie spora konkurencja dla tradycyjnych metod sterowania ogrzewaniem. Jej główną zaletą jest bezprzewodowość i możliwość włączenia i wyłączenia grzania, a także ustawienia konkretnej temperatury, z drugiego końca miasta. Komfort powrotu po pracy do mieszkania z optymalną temperaturą potrafi przezwyciężyć wszystkie opory przed wysoką ceną instalacji.

Sterowanie ogrzewaniem przez telefon to prosta czynność, którą bez problemu będą mogły wykołowywać nawet starsze osoby, nie zaznajomione z technikami smart home. Obsługa aplikacji jest intuicyjna i pozwala na szybkie rozeznanie się w sytuacji, nawet po bardzo szybkim i pobieżnym przeszkoleniu.

Ogrzewanie podłogowe Szczecin

Ogrzewanie podłogowe to system, który doskonale sprawdza się jako element smart home. Jego zalety to nie tylko wysoki komfort cieplny, ale również znaczne oszczędności. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego w swoim domu czy mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci wykonają dla Ciebie zupełnie darmową wycenę podłogówki!