Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe jest komfortowym rozwiązaniem, które można zastosować w całym domu lub w wybranych pomieszczeniach. Dodatkowo można je zamontować tam, gdzie ciepła podłoga jest szczególnie pożądana, np. w łazience.

Sterowanie: instalacja domu jednorodzinnego

Ogrzewanie podłogowe jest sterowane automatyczne. Sterowanie podłogówką może odbywać się na różne sposoby. Jednym z nich jest sterowanie za pomocą termostatu, który podłącza się do pompy lub do pogodowego kotła. Termostaty można zainstalować w każdym pomieszczeniu, wówczas temperatura może być inna w każdym z nich. Nowoczesne systemy umożliwiają także sterowanie instalacją przez Internet i przez telefon.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym może odbywać się również przez zainstalowanie tzw. regulacji pogodowej. Oznacza to, że temperatura wody w instalacji jest dostosowana do temperatury na zewnątrz. Zatem wraz ze zmianą temperatury na dworze, zmieni się automatycznie temperatura w pomieszczeniach.

Zestaw do sterowanie ogrzewaniem podłogowym

sterowanie ogrzewaniem podłogowym
sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Zestaw do sterowania ogrzewaniem podłogowym zależy od wybranego modelu i producenta. Może różnić się szczegółami, ale do podstawowych elementów należą: listwa centralna, moduł sterowania pompą i termostaty. Termostaty mogą być różne, elektroniczne, bimetaliczne, dotykowe. Przydatna może być także centralka zarządzająca włączaniem i wyłączaniem pompy obiegowej. System sterowania ogrzewaniem podłogowym umożliwia oszczędności pieniędzy i czasu, gdyż sam reguluje ilość oddawanego ciepła. Sterowniki umożliwiają natomiast kontrolę temperatury.

Regulacja podłogówki

Regulacja systemu jest bardzo ważna, zapewnia nie tylko komfort używania instalacji, ale też ma wpływ na koszty jej używania, jak i stan podłogi. Ustawić należy przede wszystkim temperaturę wody zasilającej układ. Ma ona bezpośredni wpływ na temperaturę podłogi. Nie można przekroczyć górnej granicy, czyli 55 stopni C, gdyż grozi to uszkodzeniem instalacji i podłogi. Konieczna jest też regulacja temperatury w pomieszczeniach. Odbywa się ona za pomocą sterowników, siłowników i regulatorów. Sterowanie podłogówką nie jest skomplikowane, jeśli posiada się nowoczesne urządzenia, które same zadbają o komfort użytkowników.

Wszystkich zainteresowanych ogrzewaniem podłogowym zachęcamy do kontaktu. Oferujemy darmową wycenę i profesjonalne doradztwo!

Zobacz również: wylewka pod ogrzewanie podłogowe, piec elektryczny do podłogówki.