Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Zmiękczacz wody to urządzenie służące do usuwania z wody minerałów powodujących twardość. Zaletą używania zmiękczacza wody jest to, że może poprawić jej jakość, sprawić, że ubrania i naczynia będą czystsze, a także wydłużyć żywotność urządzeń.

Czym jest zmiękczacz wody?

Zmiękczacz wody to urządzenie, które wykorzystuje sól do usuwania twardych osadów mineralnych z wody. Te minerały mogą obejmować wapń i magnez, które znajdują się w twardej wodzie. Sól dodaje się do wody, gdy przechodzi ona przez zbiornik wypełniony małymi kulkami wykonanymi z cedakwatu (lub chlorku). Jony wapnia i magnezu, które tworzą minerały powodujące twardość, przyklejają się do tych kulek i są usuwane z wody, gdy przez nie przepływa.

Dlaczego warto mieć urządzenie do zmiękczania wody?

zmiękczacz wody viessmannIstnieje wiele powodów, dla których warto zaopatrzyć się w zmiękczacz wody. Pierwszym powodem jest to, że może on pomóc w praniu. Większość detergentów wymaga do prawidłowego działania miękkiej wody, a twarda woda sprawi, że ubrania będą szorstkie i sztywne.

Drugim powodem, dla którego warto zaopatrzyć się w zmiękczacz wody, jest to, że może on poprawić jakość wody pitnej. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym występuje wysoki poziom ołowiu w wodzie, może to być świetna inwestycja dla Twojej rodziny. Sól stosowana w zmiękczaczach wody nie zawiera ołowiu, więc w żaden sposób nie zanieczyszcza wody.

Trzecim powodem, dla którego warto zaopatrzyć się w zmiękczacz wody, jest to, że może on wydłużyć żywotność urządzeń. Gdy woda jest twarda, może gromadzić się w rurach i powodować ich zatykanie. Może to skutkować zwiększoną ilością marnowanej wody, a także wyższymi rachunkami wynikającymi z konieczności częstszej wymiany rur i kranów.

Innym powodem, dla którego warto zaopatrzyć się w zmiękczacz wody, jest to, że może on pomóc w ograniczeniu gromadzenia się kamienia w prysznicach, umywalkach, wannach i toaletach. Jest to korzystne dla wszystkich domowników, ponieważ zapobiegnie tworzeniu się osadów mineralnych, które utrudniają czyszczenie tych przedmiotów.

Zmiękczacze wody w Szczecinie

Wysokiej klasy zmiękczacz wody w Szczecinie dostępny jest w ofercie firmy Sander. Poznaj urządzenia marki Viessmann!