Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Nowoczesne pompy ciepła

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia, które są obecnie niezwykle popularnym źródłem ogrzewania domu. Choć koszt urządzenia jest wysoki, to dzięki taniej eksploatacji zyskują sobie grono zadowolonych posiadaczy.

montaż pompy ciepła
montaż pompy ciepła

Pompy ciepła powietrze-woda są bardzo nowoczesne oraz energooszczędne. Stosowane są w domach i budynkach modernizowanych. Nie tylko ogrzewają domy, ale też podgrzewają wodę użytkową. Pozwalają oszczędzać i stosować ekologiczne źródła energii. O wiele zdrowsze od węgla czy gazu. O wiele też tańsze od węgla czy gazu. Prąd jest kosztowny, dlatego też coraz mniej osób chce ogrzewać dom prądem. Efektywna praca pompy ciepła uzależniona jest od powierzchni oraz ilości grzejników w domu. Jeśli powierzchnia grzejników jest duża, to temperatura zasilania może być niższa. Wówczas pompa ciepła zużywa mniej energii elektrycznej. Tak dzieje się w starych budynkach. W nowych budynkach takiej zależności nie ma.

Montaż pompy ciepła to łatwa rzecz

Instalacja pompy ciepła przebiega szybko. Sprawny instalator pompy ciepła pomoże z takim działaniem szybko i bez najmniejszych problemów. Czas montażu pompy ciepła uzależniony jest od jej rodzaju oraz specyfiki budynku, jednak zazwyczaj nie przekracza 5 dniu. Wykonanie instalacji warto powierzyć profesjonaliście, bowiem od jej prawidłowego wykonania zależy skuteczne działanie całego urządzenia

Zalety pompy ciepła są różnorodne

Pompa ciepła jest:

  • – bezpieczna;
  • – ekologiczna;
  • – niedroga w codziennej eksploatacji;
  • – trwałe – pompa posłuży nawet przez 30 lat;
  • – wielofunkcyjna – korzysta się z niej do ogrzewania pomieszczenia oraz podgrzewania wody;

Podsumowując, pompa ciepła to doskonałe rozwiązanie na wiele lat, ponieważ jest mocna, rzadko ulega awariom i jest przystosowana do intensywnego wykorzystania.