Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Pompy ciepła to nowoczesność

Pompy ciepła są bardzo nowoczesne. Obecnie montaż pompy ciepła jest dobrą decyzją osób mających domki. Montaż pomp ciepła oferują firmy wyspecjalizowane w takich usługach. Przeważnie sprzedają takie pompy i zapewniają ich szybki montaż. W sprzedaży jest bardzo wiele rodzajów pomp – kosztują one od 6000 do 25000 złotych. Cena najczęściej powiązana jest z jakością danej pompy. Nie znaczy to, że tańsze pompy mają niską jakość.

montaż pompy ciepła
montaż pompy ciepła

Pompy ciepła powietrze-woda są bardzo nowoczesne oraz energooszczędne. Stosowane są w domach i budynkach modernizowanych. Nie tylko ogrzewają domy, ale też podgrzewają wodę użytkową. Pozwalają oszczędzać i stosować ekologiczne źródła energii. O wiele zdrowsze od węgla czy gazu. O wiele też tańsze od węgla czy gazu. Prąd jest kosztowny, dlatego też coraz mniej osób chce ogrzewać dom prądem. Efektywna praca pompy ciepła uzależniona jest od powierzchni oraz ilości grzejników w domu. Jeśli powierzchnia grzejników jest duża, to temperatura zasilania może być niższa. Wówczas pompa ciepła zużywa mniej energii elektrycznej. Tak dzieje się w starych budynkach. W nowych budynkach takiej zależności nie ma.

Montaż pompy ciepła to łatwa rzecz

Instalacja pompy ciepła przebiega szybko. Sprawny instalator pompy ciepła pomoże z takim działaniem szybko i bez najmniejszych problemów. Wystarczy zamówić usługę i cieszyć się szybko pompą ciepła w swoim domu. Pompa ciepła z montażem kosztuje 35000-50000 złotych. Wydaje się to ogromną kwotą, ale koszt ten można rozłożyć na raty. Inwestycja nie jest niska, ale daje naprawdę doskonałe efekty. Poza tym lepiej zainwestować w ekologiczne źródło energii niż korzystać z nieekologicznego węgla.

Zalety pompy ciepła są różnorodne

Pompa ciepła jest:

  • bezpieczna
  • ekologiczna
  • niedroga w codziennej eksploatacji
  • trwałe – pompa posłuży nawet przez 30 lat
  • wielofunkcyjna – korzysta się z niej do ogrzewania pomieszczenia oraz podgrzewania wody

Podsumowując, pompa ciepła to doskonałe rozwiązanie na wiele lat, ponieważ jest mocna, rzadko ulega awariom i jest przystosowana do intensywnego wykorzystania.