Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie gazowe podłogowe to jeden z wygodniejszych i czystszych systemów grzewczych, dostępnych dla przeciętnego Kowalskiego. Ogromną zaletą ogrzewania tego typu jest możliwość całkowitej rezygnacji z osobnych pomieszczeń przeznaczonych pod składowanie opału, a nawet z tych, które mają być przeznaczone pod montowanie kotła gazowego. Podłogówka gazowa nie zabiera bowiem dużej ilości miejsca. Współczesne piece gazowe są tak niewielkie i bardzo czyste, iż można je bez większych problemów zamontować w korytarzu, a nawet w pomieszczeniach dziennych. W momencie gdy nie korzystamy ze zbiornika na gaz ciekły i jesteśmy w stanie wykonać przyłącz gazowy, można zupełnie zrezygnować również z dodatkowej potrzebnej powierzchni na zewnątrz budynku.

ogrzewanie gazowe podłogowe szczecin
ogrzewanie gazowe podłogowe szczecin

Ogrzewanie podłogowe na gaz

Podłogówka na gaz jest również niezwykle komfortowa w codziennej eksploatacji. W przeciwieństwie do typowych kotłów na paliwo stałe, takie jak węgiel czy drewno, przy piecu gazowym, obsługa i wkład pracy użytkowania jest ograniczony do zupełnie szczątkowego minimum. Podłogówka z instalacji gazowej potrzebuje jedynie corocznego przeglądu działania pieca oraz, uzależnionej od danych potrzeb, zmiany poziomu temperatury.

Podłogówka z instalacji gazowej jest powszechnie uznawana za bardzo ekologiczny system grzewczy. Stwierdzenie to nie jest wprawdzie do końca prawdziwe ale ma większe uzasadnienie, niż określanie mianem ekologicznego- tradycyjnego systemu centralnego ogrzewania, opartego o gaz. Wprawdzie ogrzewanie domu gazem, faktycznie nie produkuje do atmosfery szkodliwych pyłów i gazów, ale spalając gaz, przyczyniamy się do uszczuplania światowych, nieodnawialnych zasobów naturalnych. Ogrzewanie gazowe podłogowe jest w stanie zmniejszyć zużycie surowca co można uznać za pewną formę ekologiczności.

Ogrzewanie gazowe podłogowe Szczecin

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu? Skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową, niezobowiązującą wycenę! Nie zwlekaj!