Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Czy ogrzewanie podłogowe wodne to nasza przyszłość? Na świecie wciąż powstają nowe, innowacyjne sposoby na ogrzewanie posiadłości, jednym z takich rozwiązań są ogrzewania podłogowe (w tym wodne). Takie możliwości znane są już w wielu krajach unii europejskiej, moda ta małymi krokami wkracza do polskich domostw.

Czy to zmiana na lepsze? Technologia zastosowana w ogrzewaniu podłogowym wodnym polega na zamontowaniu rur pod podłogą (panelami, płytkami lub innym rodzajem wykończenia podłogi, nawet wykładziną), które przewodzą ciepłą wodę, która następnie ogrzewa cały dom. Podłogówka to nowoczesne i popularne w obecnych czasach rozwiązanie dla osób budujących domy swoich marzeń.

Świetnie sprawdzi się w domu, w którym mieszkają dzieci, ponieważ zabawa na ciepłej podłodze sprawia niemałą frajdę, a rodzicom oszczędzi okrzyków i zakazów zabawy na zimnych płytkach. O tej technologii należy pomyśleć już na etapie projektowania domu – wiąże się to z wieloma formalnościami oraz ściśle określonymi zasadami. Na rynku polskim istnieją jednak systemy ogrzewania podłogowego wodnego nadające się też do budynków remontowanych, starszych, ze słabszym stropem, a nawet to mieszkań w bloku lub kamienicy. Jednym  z producentów tego rodzaju podłogówki jesteśmy właśnie my.

Ogrzewanie podłogowe wodne Szczecin
Ogrzewanie podłogowe wodne Szczecin

Mechanizm ogrzewania podłogowego wodnego wymaga znajomości przez fachowców konkretnych umiejętności i wiadomości z zakresu innowacyjnych metod grzewczych. Decydując się na ogrzewanie podłogowe wodne musimy liczyć się z kosztami montażu specjalnych rurek oraz pieca, a także z opłaceniem wyspecjalizowanej grupy fachowców.

Ceny wstępne i montaż mogą wydawać się stosunkowo duże w porównaniu do innych metod ogrzewania posiadłości, jednak ogrzewanie podłogowe wodne to duża wygoda i komfort w użytkowaniu. Jednak w przypadku naszej podłogówki jest inaczej – oferujemy system ogrzewania podłogowego w cenie tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego!

Decyzja o ogrzewaniu to jedna z najważniejszych, które należy podjąć w trakcie, a nawet jeszcze zanim zdecydujemy się na budowę domu, ponieważ jej skutki odczuwać będziemy jeszcze przez wiele kolejnych lat. Warto więc przemyśleć i zastanowić się nad alternatywami klasycznych ściennych kaloryferów. A może ich czas już bezpowrotnie odszedł w niepamięć?


Chcesz zamówić nowoczesną podłogówką (również w wersji „zrób to sam” do samodzielnego, łatwego i szybkiego montażu)? Skontaktuj się z nami. Dostarczymy Ci odpowiedni schemat wraz z darmową wyceną, podpowiemy jak wykonać całą instalację. Jeśli zaś jesteś instalatorem, możesz u nas zaopatrzyć się w doskonałe materiały konstrukcyjne.

Zobacz też: maksymalna temperatura na ogrzewanie podłogowe, jaki kocioł kondensacyjny wybrać?